Birds in the database 7273666
All capture records in the database 8557898
Birds with hungarian ring 7254535
Birds with foreign ring 19131
2025. birds with hungarian rings
Ringings 78303
Back up events 9354
See events 11903
Other back up events 545
2025. birds with foreign ring
Ringings 131
Back up events 124
See events 1582
Other back up events 58
Updated: 2025.08.27., 03:00


Madárgyűrűzési adatok

Kedves Madárgyűrűző Munkatársak!

A CES időszaknak és a fiókagyűrűzési szezonnak lassan vége van és felpörög a nyár végi, őszi madárvonulás, ezzel együtt a gyűrűzési aktivitás és elkezdődött az AH időszak!

Kérjük, hogy az eddigi gyűrűzési, visszafogási adatokat, különösen a CES és a fiókagyűrűzési adatokat mihamarabb töltsétek fel vagy küldjétek el Excel formátumban. A CES adatok feltöltési, beküldési határideje augusztus 31. (a jóváírások csak azokra az adatokra érvényes, ami időben rendszerbe kerül).
Színes gyűrűzésű madarak adatait fejlett madár esetén 15, fióka esetén 30 napon belül kell adminisztrálni (a kedvezmény csak a határidőn belül feltöltött, beküldött adatokra érvényes)!

Kérek minden gyűrűzőt és az állomások vezetőit, hogy külföldi gyűrűs madár fogása esetén (a szabályzatban írtaknak megfelelően) mihamarabb (lehetőleg aznap, de legkésőbb 3 napon belül) kerüljenek be az adatok és a fényképes dokumentáció!

Külön köszönjük azoknak a munkatársaknak az adatkezelési munkájukat, akik folyamatosan rögzítik a gyűrűzési és megkerülési adataikat a Tringa rendszerben.

Együttműködésetek köszönjük!

Jó munkát kívánunk a nyári végi, őszi vonulási időszakban is!