A fiókagyűrűzéseket különös gonddal, az engedélynek és a szakmai szabályzatnak megfelelően lehet csak elvégezni! Az adminisztrációnál a következőkre figyeljetek:
Fontos, hogy az egy fészekben gyűrűzött madarak esetén a Tringában jelölni kell, hogy egy fészekben voltak. Erre a „Hálóhely vagy Fészekszám” vagy a „Megjegyzés” mező valamelyikét lehet használni!
Fehér gólya esetén az MME online gólya adatbázis fészekazonosítóját kell helyszínnek megadni (hely hozzáadásnál szűrhettek településre vagy a helyszín mezőben közvetlenül a fészekazonosító számra). Ha nincsen az adott fészek a Tringában, akkor a Helyek menüben létre kell hozni! A fészken történt gyűrűs megfigyeléseknél is a pontos fészekre kell kódolni az adatot!
Szalakóta esetén is a pontos helyre, azaz a Roller projekt odú-adatbázisában lévő odúszámára kell kódolni a gyűrűzési adatokat (hely hozzáadásnál szűrhettek településre vagy a helyszín mezőben közvetlenül az azonosító számra)! Ha nincsen az adott odú a Tringában, akkor a Helyek menüben létre kell hozni (Nest box „szám”)!
Egy odútelep esetén nem szükséges odunként új helyet létrehozni. Elegendő az odútelep helyszínét megadni és a központi részre koordinátázni (pl. Lepsény - kerek erdő, +- 500 m). Az odúazonosítókat pedig a „Hálóhely vagy Fészekszám” mezőbe lehet vezetni.
Néhány fokozottan védett madárfaj esetén a térképeken, illetve a megkerülési levelekben csak a település és a fokra kerekített koordináta jelenik meg a gyűrűzési adatnál.
Fokozottan védett madárfaj fiókájának gyűrűzése esetén a PMKH határozat 14., 15. pontjának betartása különösen fontos! Fehér gólya fiókák gyűrűzését csak az erre a célra magadott szakmai és munkavédelmi protokoll és útmutató alapján lehet végezni.